Külas oli Teadusteater 03. апреля

Külas oli Teadusteater: valmistati vesirattaid ja prooviti nende tööjõudlust.

Selgus, et igas kodus leiduvatest igapäevastest vahenditest on võimalik kokku panna täiesti toimiva elektritootja.

Projekti teine pool nägi ette biogaasi tootmiseks vajaliku mudeli ehitamist ning selle tööle rakendamist.

6. aprillil olidki kohal Koksvere biometaanitehase gaasitootjad Ahto Oja ja Raini Toom OÜ-st Mõnus Minek.

Kaasa toodi spetsiaalselt Lüganuse kooli jaoks komplekteeritud biometaani tootmise agregaadi detailid ning 8. ja 9. klassi õpilaste abil asuti minitehast monteerima.

Galerii

Külas oli Teadusteater: valmistati vesirattaid ja prooviti nende tööjõudlust.

Galerii